Galerii
Ava alammenüü

Noorendike hoolduse võistlus

Kõige kiiremad ja osavamad noorendikehooldajad selguvad Maamessil

Võistluse olulisi eesmärke  on kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine, samuti ohutud töövõtted ja praktilised teadmised. Võistluste tarvis on taas ettevalmistatud simuleeritud kuusenoorendik Maamessi Showarenal. Selgitame välja Eesti parimate oskustega võsaka mehe. Võistlustest saab osa võtta kuni 25 metsameest ja naist. Võisteldakse kolmel alal – saeketta vahetus, kuusenoorendiku simulatsioon ja langetamine. Võsasaega langetamine tundub esmapilgul võibolla veidi teistmoodi töö, aga tõesti-tõesti, ka võsasaega on langetamise töö metsas igapäevane ja oskused olulised.

Maamessi teisel ja kolmandal päeval toimuvad Maamessi Showarenal raiespordivõistlused. Langetamine toimub 19. aprillil ning raievõistluste ülejäänud alad messi viimasel päeval 20. aprillil.

mida raiespordi võistlustel hinnatakse?

Võistlusalad on kohtunike terava pilgu all. Mõõdikuid tulemuse hindamiseks on mitmeid, iga sentimeeter ja sekund on oluline. Võistlusalad on tuletatud tähtsamatest saega metsatöödel tehtavatest operatsioonidest: täpne puulangetamine, kiire ja kvaliteetne laasimine, täpne ja ratsionaalne tüvede järkamine, sae hea hooldamine.

 

Lisaks toimub palju väiksemaid raiespordi võisitluseid ja üritusi

Raiespordi võistlejad ei jäta saagi pikalt kuuri seisma, vaid korraldavad aegajalt ise omavahelisi võistluseid, et täiustada oma tehnikat, kiirust ja vastupidavust. Kuigi mitteametlikut võistlused on võistlejate vahel ise kokku lepitud, siis ilma kohtuniku terava pilguta ei jää ükski võistlusala. Kui soovid näha ja olla osa sellistest võistlusest siis võta meiega e-kirja metsaselts@metsaselts.ee teel ühendust ja me anname täpsemad juhised kuidas ja kuhu tulla.

Kaaskorraldaja

Kuldsponsorid

Kontaktid

MTÜ Eesti Metsaselts

Toompuiestee 24, Tallinn

metsaselts@metsaselts.ee

Eesti raiespordi võistlusi aitab rahastada Keskkonnainvesteeringute Keskus ja korraldatakse koostöös Luua Metsanduskooliga. Võistlustel kasutatav puitmaterjal pärineb PEFC sertifitseeritud metsast.