Galerii
Ava alammenüü

Eesti Meistrivõistlused 2024

2024. aasta Eesti raiemeister selgitatakse Võrus

Eesti raiespordi hooaja tähtsündmus toimub sel aastal Võrus. Võrus pole raievõistlusi toimunud juba väga kaua ja nüüd on taas õige aeg Lõuna-Eestisse parimate kutseoskustega metsamehi ja naisi selgitama minna.

Saed tõmmatakse käima 17.-18. mai. Raiespordi Eesti meistrivõistlused kuuluvad Eesti raiesport 2024 sarja. Eesti meistrivõistlustel osalevad ka välisvõistlejad. Oodata on Läti, Leedu ja Soome koondiseid. „Nagu ikka, on tulemas pingeline ja pikk võistluspäev,“ rääkis raiespordisarja projektijuht Mart Kelk. „Meistritiitlile võistlejaid on mitmeid ja kindlasti osalemas terve Eesti paremik.

Kelk lisas, et tähelepanuta ei tohiks jätta ka noori, alles alustavaid raiesportlasi. „Luua Metsanduskoolist tuleb raiesporti igal aastal võimekaid noori. Näiteks Henri Tokman või Ralf Elfenbein. 2023. aastal tegi väga tugeva hooaja Peeter Mitt, kes 2023. aasta MMilt tõi koju omas klassis hõbemadali! Naiste arvestuses sai hõbeda MMilt kaela Karina Riive, kellelt on oodata ka 2024. aastal tugevat hooaega.

Eesti meistrivõistlused on kindlasti hooaja tähtsündmus ja tavapäraselt ajastatakse parim vorm just selleks võistluseks. Kuna aga tegu on MMi aastaga. Uus valiktsükkel on sel korral eriti lühike, siis on oodata häid tulemusi. Eriti aga neilt, kes soovivad teha vigadeparandusi eelmisest valiktsüklist. Seega ongi parim võimalus kõik realiseerida just Eesti meistritiitliga.

Pealtvaatajad saavad võistlustele kaasa elada Võru keskväljakul. Raiespordi Eesti meister 2024 selgub laupäeva õhtul.

Eesti meitsrivõistlused on võistlussarja Eesti raiesport 2024 kolmas jõukatsumine. Raiespordivõistluste olulisi eesmärke  on kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine, samuti ohutud töövõtted ja praktilised teadmised. Võistlusi aitab rahastada Keskkonnainvesteeringute Keskus ja korraldatakse koostöös Luua Metsanduskooliga. Võistlustel kasutatav puitmaterjal pärineb PEFC sertifitseeritud Luua metskonnast. 

mida raiespordi vÕistlustel hinnatakse?

Võistlusalad on kohtunike terava pilgu all. Mõõdikuid tulemuse hindamiseks on mitmeid, iga sentimeeter ja sekund on oluline. Võistlusalad on tuletatud tähtsamatest saega metsatöödel tehtavatest operatsioonidest: täpne puulangetamine, kiire ja kvaliteetne laasimine, täpne ja ratsionaalne tüvede järkamine, sae hea hooldamine.

 

Lisaks toimub palju väiksemaid raiespordi võisitluseid ja üritusi

Raiespordi võistlejad ei jäta saagi pikalt kuuri seisma, vaid korraldavad aegajalt ise omavahelisi võistluseid, et täiustada oma tehnikat, kiirust ja vastupidavust. Kuigi mitteametlikut võistlused on võistlejate vahel ise kokku lepitud, siis ilma kohtuniku terava pilguta ei jää ükski võistlusala. Kui soovid näha ja olla osa sellistest võistlusest siis võta meiega e-kirja metsaselts@metsaselts.ee teel ühendust ja me anname täpsemad juhised kuidas ja kuhu tulla.

Kaaskorraldaja

Kuldsponsorid

Kontaktid

MTÜ Eesti Metsaselts

Toompuiestee 24, Tallinn

metsaselts@metsaselts.ee

Eesti raiespordi võistlusi aitab rahastada Keskkonnainvesteeringute Keskus ja korraldatakse koostöös Luua Metsanduskooliga. Võistlustel kasutatav puitmaterjal pärineb PEFC sertifitseeritud metsast.