Galerii
Ava alammenüü

Kevadkarikas 2024

Raiespordihooaeg avatakse traditsiooniliselt Maamessil!

Juba 29. korda toimuv kahepäevane võistlus toob Maamessile regiooni parimate kutseoskustega metsamehed ja naised. Parimad selgitatakse läbi kolme võistlusklassi ja karikad jagatakse välja ka meeskondlikus teatevõistluses.

Kevadkarikas on raievõistluste sarja võistlustest kõige mahukam, pikem ja mitmekülgsem. Ühe vaieldamatult kõige põnevama alana Maamessi Show Arenal on langetamise võistlus. Reedesel päeval toimuva ala jaoks on Arenale ettevalmistatud 12 meetrised langetusmastid, imiteerimaks tavapäraselt metsas toimuvat langetusvõistlust. See on võistlus, mis annab pealtvaatajale aimu puu langetamiseks vajalikust täpsusest ja oskustest ning võistlusmomendi loovast kiirusest. Kui pealtvaatajatele on see ala põnev ja hästi jälgitav, siis võistlejatele enestelegi pakub ala suurt pinget ja põnevust. Esimesel võistluspäeval peetakse võistkondlik teatevõistluse, mis pealtvaatajatele samuti põnev ja huvitav jälgida. 

Lisaks tavapärastele raievõistlustele pakub Kevadkarikas vaatamiseks ka võsasaagide võistlust. Noorendiku hooldus on meie metsades väga oluline, seetõttu on imitatsiooniks Show Arenale üles seatud tehisnoorendik, mida võsasaega tuleb võistlejatel aja ja täpsuse peale harvendama hakata.

Kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine on raievõistlustel kesksel kohal. Lisaks kindlasti ka ohutud töövõtted ja praktilised teadmised. Seetõttu on võistluste korraldamiseks partneriks Luua Metsanduskool. Võistlusi aitab rahastada Keskkonnainvesteeringute Keskus. Võistlustel kasutatav puitmaterjal pärineb PEFC sertifitseeritud Luua metskonnast.

mida raiespordi võistlustel hinnatakse?

Võistlusalad on kohtunike terava pilgu all. Mõõdikuid tulemuse hindamiseks on mitmeid, iga sentimeeter ja sekund on oluline. Võistlusalad on tuletatud tähtsamatest saega metsatöödel tehtavatest operatsioonidest: täpne puulangetamine, kiire ja kvaliteetne laasimine, täpne ja ratsionaalne tüvede järkamine, sae hea hooldamine.

 

Lisaks toimub palju väiksemaid raiespordi võisitluseid ja üritusi

Raiespordi võistlejad ei jäta saagi pikalt kuuri seisma, vaid korraldavad aegajalt ise omavahelisi võistluseid, et täiustada oma tehnikat, kiirust ja vastupidavust. Kuigi mitteametlikut võistlused on võistlejate vahel ise kokku lepitud, siis ilma kohtuniku terava pilguta ei jää ükski võistlusala. Kui soovid näha ja olla osa sellistest võistlusest siis võta meiega e-kirja metsaselts@metsaselts.ee teel ühendust ja me anname täpsemad juhised kuidas ja kuhu tulla.

Kaaskorraldaja

Kuldsponsorid

Kontaktid

MTÜ Eesti Metsaselts

Toompuiestee 24, Tallinn

metsaselts@metsaselts.ee

Eesti raiespordi võistlusi aitab rahastada Keskkonnainvesteeringute Keskus ja korraldatakse koostöös Luua Metsanduskooliga. Võistlustel kasutatav puitmaterjal pärineb PEFC sertifitseeritud metsast.