Raiespordi võistlusi on Eestis korraldatud alates 1970. aastast. Sama kaua on korraldatud ka maailmameistrivõistlusi, kus eestlastel hulganisti häid tulemusi koju toodud. Reeglistik ja tehnika on ajas muutunud, aga võistluste põhimõte on jäänud samaks – selgitada välja parimate kutseoskustega metsamehed. Viis võistlusala on tuletatud saega metsatöödel tehtavatest töövõtetest – täpne puu langetamine, kiire ja kvaliteetne laasimine, täpne ja ratsionaalne tüvede järkamine ning sael keti vahetamine.
Mis on ajas muutunud?
Aastate jooksul on muutusi toimunud mitmeid. Kõige enam on ajaga muutunud laasimise võistlus. Algselt kasutati laasimisvõistluse puudeks naturaalsete oksatüügastega ja koorega kuusetüvesid.. Selleks, et kõigil võistlejatel oleksid võrdsed võimalused, on tänaseks päevaks looduslikud tüved asendatud treitud tüvede ja tehisokstega. Muutunud on ka ajavõtusüsteemid, kui vanasti võeti aega käsitsi ja stopperiga, siis nüüd on ketivahetuse ja laasimise võistlusel kasutusel elektrooniline ajavõtt. Ka võistlustel kasutatav puitmaterjal on varutud hoolega ning võistlejatele ettevalmitatud piinliku täpsusega, ikka selleks, et võitja selguks ausas konkurentsis.
Eelmisel aastal toimusid raiespordi maailmameistrivõistlused Eestis, Tartus, kus Austria meeskond võitis esikoha. Seejärel valiti nad ka järgmist MMi korraldama ja…
Paralleelselt kutsevõistlustega panid täpsust ja kiirust proovile raiesportlased TOP10 Eesti raiespordi sarja etapil. Sellel võistlusel sai selgeks ka Eesti koondis,…
54. metsanduse kutsevõistlused toimusid 7. juunil Järvseljal, metsanduse mekas. Mõõtu võtsid metsandusvaldkonna töötajad nii era- kui ka riigisektorist. Võistlesid näiteks…
MTÜ Eesti Metsaselts
Eesti raiespordi võistlusi aitab rahastada Keskkonnainvesteeringute Keskus ja korraldatakse koostöös Luua Metsanduskooliga. Võistlustel kasutatav puitmaterjal pärineb PEFC sertifitseeritud metsast.