Galerii
Ava alammenüü

Eesti Meistrivõistlused 2022

2022. aasta Eesti raiemeister selgitatakse Jõhvis

Eesti raiespordi hooaja tähtsündmus toimub sel aastal Jõhvis. Jõhvi linna külastame saevõistluse raames esmakordselt ja kindlasti saab olema võistluspäev, mis on täis põnevaid tegevusi, kontserte ja vaatamist ning uudistamist sest Eesti meistrivõistlused toimuvad Kogu pere metsapäeva raames.

Saed tõmmatakse käima 27. augustil. Raiespordi Eesti meistrivõistlused kuuluvad Eesti raiesport 2022 sarja. Eesti meistrivõistlustel osalevad sel aastal taas ka välisvõistlejad. Oodata on Läti, Leedu ja Soome koondiseid. „Nagu ikka, on tulemas pingeline ja pikk võistöluspäev,“ rääkis raiespordisarja projektijuht Mart Kelk. „Meistritiitlile võistlejaid on mitmeid ja kindlasti osalemas terve Eesti paremik.

Kelk lisas, et tähelepanuta ei tohiks jätta ka noori, alles alustavaid raiesportlasi. „Luua Metsanduskoolist tuleb raiesporti igal aastal võimekaid noori. Näiteks Henri Tokman või Ralf Elfenbein. 2021. aastal tegi väga tugeva hooaja Peeter Mitt, kes on ka üks koondisekandidaat sügisel Serbias toimuvateks maailmemeistrivõistlusteks. Aga ega üllatata võivad teisedki.

Eesti meistrivõistlused on kindlasti hooaja tähtsündmus ja tavapäraselt ajastatakse parim vorm just selleks võistluseks. Kuna aga tegu on MMi aastaga, siis tuleb väga häid tulemusi näidata terve hooaja vältel. Eriti neil, kellel on eelmisest aastast mõni ebaõnnestunud etteaste juba ees. Seega ongi parim võimalus kõik realiseerida just Eesti meistritiitliga.

Pealtvaatajad saavad võistlustele kaasa elada Jõhvi kontserdimaja muusikaväljakul. Raiespordi Eesti meister 2022 selgub laupäeva õhtul.

Eesti meitsrivõistlused on võistlussarja Eesti raiesport 2022 tänavune kolmas jõukatsumine. Raiespordivõistluste olulisi eesmärke  on kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine, samuti ohutud töövõtted ja praktilised teadmised. Võistlusi aitab rahastada Keskkonnainvesteeringute Keskus ja korraldatakse koostöös Luua Metsanduskooliga. Võistlustel kasutatav puitmaterjal pärineb PEFC sertifitseeritud Luua metskonnast. 

mida raiespordi vÕistlustel hinnatakse?

Võistlusalad on kohtunike terava pilgu all. Mõõdikuid tulemuse hindamiseks on mitmeid, iga sentimeeter ja sekund on oluline. Võistlusalad on tuletatud tähtsamatest saega metsatöödel tehtavatest operatsioonidest: täpne puulangetamine, kiire ja kvaliteetne laasimine, täpne ja ratsionaalne tüvede järkamine, sae hea hooldamine.

 

Lisaks toimub palju väiksemaid raiespordi võisitluseid ja üritusi

Raiespordi võistlejad ei jäta saagi pikalt kuuri seisma, vaid korraldavad aegajalt ise omavahelisi võistluseid, et täiustada oma tehnikat, kiirust ja vastupidavust. Kuigi mitteametlikut võistlused on võistlejate vahel ise kokku lepitud, siis ilma kohtuniku terava pilguta ei jää ükski võistlusala. Kui soovid näha ja olla osa sellistest võistlusest siis võta meiega e-kirja metsaselts@metsaselts.ee teel ühendust ja me anname täpsemad juhised kuidas ja kuhu tulla.

Kaaskorraldaja

Kuldsponsorid

Kontaktid

MTÜ Eesti Metsaselts

Toompuiestee 24, Tallinn

metsaselts@metsaselts.ee

Eesti raiespordi võistlusi aitab rahastada Keskkonnainvesteeringute Keskus ja korraldatakse koostöös Luua Metsanduskooliga. Võistlustel kasutatav puitmaterjal pärineb PEFC sertifitseeritud metsast.